شروع اولین پروژه از سال ۱۳۹۳

سیستم مکانیزه تردد و پرداخت پارکینگ های عمومی

با توسعه کلان شهرها و پرجمعیت شدن آن ها، اجاره و مدیریت فضای پارک خوردروهای عمومی در مکان های پرتردد، یکی از روش های در آمد زایی در کنار رضایتمندی برای مشتریان می باشد. شرکت داده پردازی پارا سامانه پارس با پشتوانه توانمند نرم افزاری و دانش سخت افزاری، این نیاز را به منظور تسهیل در استفاده و تردد در پارکینگ های عمومی، معرفی می نماید. این سیستم، امکان مدیریت ترددها در ورودی ها و خروجی ها همراه با پرداخت هزینه توقف در پارکینگ را بوسیله کارت های بانکی و وجه نقد با روش های به روز در دنیا در تمامی نقاط پارکینگ میسر می سازد.

بیشتر درباره این سیستم بدانیم

خصوصیات بارز و منحصر به فرد PMS پارا

 • مدیریت لحظه ای تردد های پارکینگ از طریق پنل مدیریت
 • ورود و خروج فقط با دستور سیستم با بیشترین سرعت
 • صرفه جویی نیروی انسانی با سیستم سیار پرداخت
 • مکانیزه بودن مراحل صدور و دریافت کارت پارکینگ
 • کارت های مخصوص پرسنل و کارمندان با قابلیت انقضا
 • فرآیند ثبت و دسترسی به داده ها با سیستم ابر (Cloud)
 • تسریع فرآیند ورود و خروج با هندهلد متصل به راه بندها
 • پرداخت شتابی اینترنتی با حداکثر سرعت
 • دریافت وجه نقد و ثبت لحظه ای آن
 • اتصال و آپدیت بی سیم تمامی اجزا سیستم
 • امکان تغییر تعرفه پارکینگ از طریق پنل مدیریت
 • ارائه تمامی سرویس ها حتی در زمان قطعی برق و اینترنت
معرفی بخش ها

بخش های اصلی این سیستم

مکانیزم صدور، ثبت، تطبیق و ورود سیستم مکانیزه تردد پارا

مکانیزم پرداخت هزینه پارکینگ با هندهلد سیستم مکانیزه تردد پارا

مکانیزم پرداخت شتابی هزینه پارکینگ با TVM

مکانیزم دریافت، ثبت، تطبیق و خروج سیستم مکانیزه تردد پارا

فلسفه-سیستم

فلسفه و منطق برای اجرای این سیستم

هدف از خرید، پایه گذاری و فرهنگسازی این سیستم در پارکینگ های عمومی، جلوگیری از حق اجازه ورود و خروج بدون سند از خدمه پارکینگ و انتقال صدور تمام این مجوزها به سیستم مکانیزه تردد و پرداخت پارا می باشد.

به دلیل تردد لحظه ای در پارکینگ های عمومی، کنترل فساد در درآمد و امنیت پارکینگ بدلیل تغییرات روزانه در چیدمان خدمه پارکینگ، بسیار مشکل، زمان بر و در بعضی موارد غیر ممکن می باشد. به همین دلیل تنها روش جلوگیری این مشکلات، بسته نگه داشتن راه بندها در تمامی ساعات کارکرد پارکینگ و کنترل آن به وسیله دستگاه های ورود و خروج یا هندهلدهای متصل به راهبند می باشد.

افتخار ما اینست که بدون وابستگی با دانشمندان ایراین

طراحی و تولید کاملا بومی، منطبق با آخرین استاندارد های جهان

طراحی این سیستم از ابتدا با تحقیق و توسعه درباره سیستم های رایج در جهان و شرکت نمودن در اصلی ترین مجمع ترافیکی جهان Intertraffic expo در شهر آمستردام هلند شروع و مجتمع تجاری ارگ تجریش اولین تجربه این مجموعه برای طراحی و تولید این سیستم بود. خوشبختانه تمامی سناریو ها به مدت یکسال به بلوغ سخت افزاری و نرم افزاری رسید و مجتمع های تجاری دیگر نیز بعد از این پروژه شروع به تولید و راه اندازی شد که در هر پروژه طبق نیاز کارفرمایان اجزای دیگری به این سیستم اضافه شد.

دلیل استفاده از این سیستم در جهان مدیریت پرداخت و تردد خودروهای در مرحله ورود، توقف و خروج می باشد. این سه بخش اصلی، ساختار این سیستم را شکل می دهد.

در این سه بخش، تیم پارا با تجربه فنی بیش از نیم قرن در بیش از ۱۰ پارکینگ مطرح تهران و با بروز رسانی ممتد این سیستم، بر أساس سناریوها و درخواست های کارفرمایان با آخرین تکنولوژی های روز دنیا هم در سخت افزار و نرم افزار، سیستمی مطمئن، پویا و آنلاین/آفلاین برای رضایت مدیریت پارکینگ/سازمان و مشتریان را طراحی، تولید و پشتیبانی نموده است.

الزامات اجرایی این سیستم

بخش های نرم افزاری و سخت افزاری PMS پارا

راهکارهای نرم افزاری

تمامی اطلاعات و داده های جمع آوری شده از سخت افزارهای این سیستم به صورت مستقیم بر روی ابر یا سرورهای مجازی این شرکت ثبت شده و برای تنظیمات و مدیریت بخش های مختلف پارکینگ سازمان از طریق پنل اختصاصی با امنیت بالا از طریق Web-Service های این شرکت در دسترس می باشند. در کنار این سیستم نرم افزاری، تمام تراکنش های بانکی نیز به صورت مجزا در پنل قابل رویت و پیگیری از هر اپراتور می باشد.

راهکارهای سخت افزاری

سخت افزاری سیستم مدیریت تردد و پرداخت پارکینگ های عمومی این شرکت به بخش های اپراتوری و دستکاه های اتوماتیک ثابت دسته بندی می شود که به صورت کامل در این بخش ارائه می گردد. در بخش دستکاه های ثابت EN95 و EX95 در ورود وخروج به همراه پایانه های پرداخت می باشند. در بخش اپراتوری هند هلدهای صدور و پرداخت کارت پارکینگ در گیشه های پرداخت داخل طبقات در کنار سرورهای مجازی برای ثبت و کنترل داده ها استفاده خواهند شد.

تمامی اجزای تشکیل دهنده یک پارکینگ هوشمند

سخت افزارهای سیستم کنترل تردد و پرداخت پارکینگ

دستگاه صدور کارت پارکینگ EN-95

بدون نیاز به اپراتوردر ورودی پارکینگ برای کاربراین عادی و VIP

اولین تماس یک کاربر سازمانی با خودرو در ورودی هر سازمان، دستگاه صدور کارت پارکینگ می باشد. EN-95 در سیستم مکانیزه پرداخت پارکینگ وظیفه صدور کارت پارکینگ را بر عهده دارد. مانند بقیه اجزا این سیستم، EN-95 همیشه آنلاین می باشد و اطلاعات ورودی را به صورت لحظه ای به سیستم مدیریت پارکینگ پارا برای کنترل هرچه بهتر قسمت ورودی پارکینگ، انتقال می دهد.

دستگاه دریافت کارت پارکینگ EX-95

بدون نیاز به اپراتوردر خروجی پارکینگ برای کاربراین عادی و VIP

آخرین مرحله از سیستم پرداخت مکانیزه، تحویل کارت پارکینگ پرداخت شده به دستگاه دریافت کارت پارکینگ EX-95 می باشد. بعد از تحویل و تایید کارت پارکینگ پرداخت شده، راهبند بالا رفته و کارت پارکینگ پرداخت شده در دستگاه ذخیره می گردد. EX-95 مانند بقیه اجزا این سیستم آنلاین می باشد و اطلاعات خروجی را به صورت لحظه ای به سیستم مدیریت پارکینگ پارا برای کنترل هرچه بهتر قسمت خروجی پارکینگ انتقال می دهد.

هندهلدهای PH-97 و PH-98

پرداخت، صدور و دریافت کارت پارکینگ حتی در زمان خاموشی!

نظم و سرعت در پرداخت هزینه پارکینگ های سازمانی و صرفه جویی در وقت، اولویت اول سیستم پرداخت شرکت داده پردازی پارا سامانه پارس می باشد. در همین راستا، به وسیله هندهلد PH-97 و پیاده سازی تمامی سناریوهای سازمان، این پایانه دستی قادر به دریافت وجه نقد، پرداخت شتابی، صدور و دریافت کارت پارکینگ در مواقع اضطراری در دو حالت آنلاین و آفلاین می باشد.

کیوسک پرداختSE-97

پرداخت هزینه پارکینگ بدون نیاز به اپراتور

پرداخت هزینه پارکینگ توسط کارت های بانکی امکان مدیریت مالی آسان و مطمئن را برای پارکینگ های مکانیزه میسر ساخته و جلوگیری هر گونه سو استفاده و نمایش اطلاعات دریافت وجه را جهت اطلاع مدیران سازمان فراهم می کند. سرعت در تخلیه پارکینگ، کنترل لحظه ای، ایجاد تعرفه های مختلف پرداخت و صرفه جویی زمان کاربران از دیگر امتیازات دستگاه پرداخت مکانیزه SE-97 می باشد.

کنسول فرمان راهبند PW-97

با کمک هندهلد های PH-97 و PH-98 به راهبند فرمان دهید

این کنسول با اتصال فیزیکی به هر راهبند امکان کنترل باز و بسته شدن راهبند را به هندهلدهای واگذار می نماید. به وسیله این کنسول دیگر نیازی به دستگاه EN-95 و EX-95 نمی باشد و پارکینگ هایی با ظرفیت کم با سرمایه گذاری کمتر به وسیله اپراتور قادر به اجرای کامل سیستم پرداخت کاملا دقیق با کمک هندهلد و راهبند می باشند. با این روش تمامی تردد ها ثبت و به سیستم گزارشگیری مانند سیستم فول اتومات انتقال داده می شود با فرق اینکه در این روش وجود اپراتور الزامی می باشد.

کیوسک پرداختSE-95

پرداخت هزینه پارکینگ به وسیله خود مشتری

پرداخت هزینه پارکینگ توسط کارت های بانکی امکان مدیریت مالی آسان و مطمئن را برای پارکینگ های مکانیزه میسر ساخته و جلوگیری هر گونه سو استفاده و نمایش اطلاعات دریافت وجه را جهت اطلاع مدیران سازمان فراهم می کند. سرعت در تخلیه پارکینگ، کنترل لحظه ای، ایجاد تعرفه های مختلف پرداخت و صرفه جویی زمان کاربران از دیگر امتیازات دستگاه پرداخت مکانیزه SE-95 می باشد.

سرورهای مجازی (ابری)‌

دیگر نگران حفظ و نگهداری داده های خود نباشید

تمامی اطلاعات و داده های جمع آوری شده از سخت افزار های این سیستم به وسیله سیستم سیم کارتی به وسیله اینترنت LTE، WifI و LANبه صورت مستقیم بر روی ابر یا سرورهای مجازی این شرکت ثبت شده و برای روعیت و یا دانلود سازمان از طریق پنل اختصاصی با امنیت بالا از طریق Web-Service های این شرکت در دسترس می باشند. تنظیمات و مدیریت بخش های مختلف پارکینگ از همین کانال به صورت از راه دور مقدور می باشد.

4 سال سابقه کار مدیریت پرداخت و تردد

پارکینگ های تحت پوشش

با گذشت ۴ سال از شروع تولید این سیستم، هم اکنون بیش از ۴،۰۰۰ جای پارک در بیش از ۸ مرکز خرید معتبر در تهران تحت نظارت و مدیریت این شرکت می باشد که روزانه به طور متوسط ۹،۰۰۰ پرداخت مالی به صورتی نقدی و کارتی (شتابی)‌ را انجام و گزارش می دهد. این تعداد تراکنش فعالیت روزانه، تنها با زیر بنای پیش بینی شده فنی الکترونیک، مکانیک و نرم افزار قابل دستابی می باشد. تمامی این پروژه ها به طور کامل تحویل، نصب و راه اندازی شده و بخشی از این مراکز خرید، خدمات  پس از فروش این مجموعه را نیز استفاده  می نمایند.

پارکینگ های کوچک با بودجه کم

پارکینگ اقتصادی

برای پارکینگ های با کمتر از ۲۰۰ جای پارک یا با یک لاین ورودی و یک لاین خروجی، با کمترین بودجه می توان با تجهیرات ذیل به یک سیستم کنترل تردد و پرداخت نیمه اتوماتیک دست یافت:
  هندهلد های PH-97 و PH-95
•  کنسول فرمان راهبند PW-97
•  راهبندهای قابل فرمان
•  سرور مجازی
•  اپراتور به تعداد هندهلدها

پارکینگ های چند طبقه بزرگ با تردد ورودی و خروجی

پارکینگ فول اتوماتیک

برای پارکینگ های بیشتر از ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ جای پارک یا با چند لاین ورودی و خروجی بوسیله تجهیزات ذیل به یک سیستم کنترل تردد و پرداخت کاملا اتوماتیک پارکینگ می توان دست یافت:
•  هندهلد های PH-97 و PH-95
•  دستگاه EN-95
•  دستگاه EX-95
•  راهبندهای قابل فرمان
•  سرور مجازی
•  کیوسک های پرداخت SE-97 یا SE-95

در صورت نیاز به محاسبه هزینه این سیستم

فرم درخواست سیستم پارکینگ

 • ۰۲۱-۲۲۱۷۴۹۶۰
 • info@paradp.com
 • در صورت وجود داخلی، ذکر شود