به گزارش ستاد خبری شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام پلاس، سرویس VPN/MPLS از مهم ترین سرویس های حوزه شبکه و مخابرات در بخش سازمانی ست که امسال به صورت ویژه در نمایشگاه تلکام پلاس در راستای اهداف سازمانی و B۲B به مشتریان ارائه می شود.

بر اساس این گزارش بسیاری از شبکه‌های مجازی و خصوصی مشترکینی مانند بانک‌ها، صندوق‌های اعتباری، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ از سرویس MPLS شرکت مخابرات ایران استفاده می کنند.

سرویس Multi Protocol Label Switching شبکه مجازی خصوصی امن برای مشترکانی همچون بانکها، موسسات مالی، ارگانها و سازمانهای دولتی، شرکتهای بزرگ ایجاد می کند که با بهره گیری از این سرویس، مشترکین سازمانی می توانند با استفاده از شبکه دیتای کشور بین نقاط مختلف شبکه، ارتباط مجازی و اختصاصی ایجاد کنند .

با استفاده از این سرویس مشترک می‌تواند بین ساختمان‌ها یک شبکه مجازی و اختصاصی روی شبکه دیتای کشور برای خود ایجاد ‌کند که غیر از کاربران آن شرکت یا سازمان، هیچ کاربر دیگری نمی‌تواند به شبکه آنها دسترسی داشته باشد.

از خواص ذاتی MPLS تفکیک ترافیک یک سازمان از دیگر سازمانها توسط سرویس دهنده می باشد به طوریکه چندین مشترک می توانند از آدرس دهی خصوصی مشترک بدون نیاز به ترجمه این آدرس ها استفاده نمایند.

گفتنی است سرویس MPLSامکانات فراوانی برای ایجاد شبکه های مونیتورینگ ویدئویی بین مراکز کارگاهی و کارخانه های واقع در شهرستان ها با دفاتر مرکزی مستقر در تهران یا سایر شهرستان ها را برای تمام سازمان ها فراهم می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.